• ar
 • bg
 • de
 • es
 • ru
 • pt
 • hi
 • ja
 • it
 • fr
 • en
LoginCreate Account Shopping Cart: 0

Delivery and Repayment

BU SÖZLEŞME ÖRNEKTİR LÜTFEN KENDİ İHTİYAÇLARINIZA GÖRE DÜZENLEYİNİZ

 

TÜKETİCİ HAKLARI - CAYMA - İPTAL İADE KOŞULLARI

 

GENEL:

 1. Web sitesi üzerinden elektronik ortamda sipariş verebilirsiniz.

 2. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve Mesafeli Vatandaşlar Yönetmeliği (RG: 27.11.2014 / 29188) hükümleri ile yürürlükteki diğer yasalara dava.

 3. Ürün sevkiyat masrafı ödenir.

 4. Bir ürünün alınmasını, 30 günlük yasal süreyi aşmamak kaydıyla alıcının gösterisini adresteki kişi ve / veya kuruluşa teslim eder. Bu süre içinde ürün teslim edilmez, Alıcılar sözleşmeyi sona erdirebilir.

 5. Satın alınan ürün, uygun ve varsa garanti belgesi, kullanım klavuzu gibi.

 6. Satın almanın imkansızlaştırılması, satın alma işleminin gerçekleşmesi durumunda, 3 gün içinde yazılı olarak kabul edildi. 14 gün içinde de yatak bedeli Alıcı'ya iade edilmek kaldıdır.

 

SATIN ALINAN ÜRÜN BEDELİ ÖDENMEZ İSE:

 1. Alıcı, satınalma bedelini ödemez veya banka kayıtlarında iptal ederse, Satılmış ürün teslim şartıyla erer.

 

KREDİ KARTININ YETKİSİZ KULLANIMI İLE YAPILAN ALIŞVERİŞLER:

 1. SATICI'ya ait olmak üzere ürün teslim edeceğiz, alıcı, ödeme hakları ürünü SATICI'ya iade ederiz.

 

ÖNGÖRÜLEMEYEN SEBEPLERLE ÜRÜN SÜRESİNDE TESLİM EDİLEMEZ İSE:

 1. Satıcı'nın garantemeyeceği mücbir sebepler. Alıcı, siparişin iptalini, değişmeyle ilgili değişkenleri veya engelleri çözmeyi ertelenmesini talep edebilir. Alıcı siparişi ters; ödemeyi nakit ile yapmış olması durumunda bundan 14 gün içersine nakden bu ücret ödenir. Alıcı, kredi kartıyla yapılan işçilikle ilgili olarak 14 gün içinde ürün iade bankaya iade edilir, ancak bankanın alıcının hesabına 2-3 hafta içerisinde aktarması olasıdır.

 

ALICININ ÜRÜNÜ KONTROL ETME YÜKÜMLÜLÜĞÜ:

 1. Alıcı, sözleşme konusu mal / hizmet teslim almadan önce; ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal / dağıtım kargo teslim teslim. Teslim edilen mal / hizmetin zararsız ve sağlam olduğu kabul etme. ALICI, Teslimden sonra mal / sunucu özenle korunmak zorundadır. Cayma hakkı kullanılabilirsa mal / hizmet kullanılmalıdır. Ürünle birlikte Fatura da iade edilmelidir.

 

CAYMA HAKKI:

 1. ALICI; 14 (on dört) günlüğünde, SATICI'ya üye olmak için, haberleşme şartıyla, birleşme şartı ve cezai sorumluluk üstlenmeksizin ve herhangi bir gereklilik sergilemek malı reddederek sözleşmeden cayma hakkını açma.

 

 1. SATICININ CAYMA HAKKI BİLDİRİMİ YAPILACAK İLETİŞİM BİLGİLERİ:

ŞİRKET

ADI / UNVANI: 
ADRES: 
EPOSTA: 
TEL: 
FAKS:

 

CAYMA HAKKININ SÜRESİ:

 1. Alıcı, satın almak için bir hizmet vermek, bu 14 günlük süre sözleşmenin imzalandığı halde. Cayma hakkı süresi sona ermeden, kâğıtın onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmelerinde cayma hakkı çıkartlamaz.

 2. Cayma hakkının kullanımından ücret masrafları SATICI 'ya aittir.

 3. Cayma hakkının amacı için 14 (ondört) günlük süre içinde SATICI 'ya iadeli taahhütlü posta, faks ya da eposta ile yazılıyıp bulunmadığı takdirde işçilik ve rekabeti içeren "Cayma Hakkı Kullanılamayacak Ürünler" hükümleri mevcuttur.

 

CAYMA HAKKININ KULLANIMI:

 1. 3. kişiye veya ALICI’ ya teslim edilen ürünün faturası, (İade edilmek istenen ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturası ile birlikte gönderilmesi gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri İADE FATURASI kesilmediği takdirde tamamlanamayacaktır.)

 2. İade formu, İade edilecek ürünlerin kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları ile birlikte eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmesi gerekmektedir.

 

İADE KOŞULLARI:

 1. SATICI, cayma bildiriminin kendisine ulaşmasından itibaren en geç 10 günlük süre içerisinde toplam bedeli ve ALICI’yı borç altına sokan belgeleri ALICI’ ya iade etmek ve 20 günlük süre içerisinde malı iade almakla yükümlüdür.

 2. ALICI’ nın kusurundan kaynaklanan bir nedenle malın değerinde bir azalma olursa veya iade imkânsızlaşırsa ALICI kusuru oranında SATICI’ nın zararlarını tazmin etmekle yükümlüdür. Ancak cayma hakkı süresi içinde malın veya ürünün usulüne uygun kullanılması sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan ALICI sorumlu değildir.

 3. Cayma hakkının kullanılması nedeniyle SATICI tarafından düzenlenen kampanya limit tutarının altına düşülmesi halinde kampanya kapsamında faydalanılan indirim miktarı iptal edilir.

 

CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER:

 1. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan, iç giyim alt parçaları, mayo ve bikini altları, makyaj malzemeleri, tek kullanımlık ürünler, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan mallar, ALICI’ya teslim edilmesinin ardından ALICI tarafından ambalajı açıldığı takdirde iade edilmesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler, teslim edildikten sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler, Abonelik sözleşmesi kapsamında sağlananlar dışında, gazete ve dergi gibi süreli yayınlara ilişkin mallar, Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler veya tüketiciye anında teslim edilengayrimaddimallar, ile ses veya görüntü kayıtlarının, kitap, dijital içerik, yazılım programlarının, veri kaydedebilme ve veri depolama cihazlarının, bilgisayar sarf malzemelerinin, ambalajının ALICI tarafından açılmış olması halinde iadesi Yönetmelik gereği mümkün değildir. Ayrıca Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile ifasına başlanan hizmetlere ilişkin cayma hakkının kullanılması da Yönetmelik gereği mümkün değildir.

 2. Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitapçık, kopyalanabilir yazılım ve yazılımlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, Kumaş, şerit vb.) Iade edilebilmesi için ambalajların açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları gerekli.

 

TEMERRÜT HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

 1. ALICI, ödeme işlemlerini kredi kartıyla ilişkilendirerek kredi kartıyla ödenmesi gereken borç senedi. Bu durumda ilgili banka hukuki yollara çıkarurabilir; ALICI'dan ALICI´nın talep edilmesine ve talep edilmeye başlanabileceği ALICI´nın, ALICI’nın, ALICI’nın, borçlanmadan ve satıcılığa uğramış olmadığına dair güvenceler.

 

ÖDEME VE TESLİMAT

 1. Banka Havalesi veya EFT (Elektronik Fon Transferi) gerçekleştirilmesi, ...................................................

 2. Sitemiz üzerinden kredi kartlarınızla, her türlü kredi kartıyla online ödeme yapabilirsiniz. Online ödeme yapmakizdir.